Hotel Pytloun – Pokoj číslo 218 | Graphic

Vzpomínky z cest inspirovaly Michala Kunce k námětu tohoto pokoje, stejně tak jako pokoje 419, který také pochází z jeho pera. „Pokoje vznikaly společně, částečně na cestě. Protože hodně cestuji, chtěl jsem si splnit sen a udělat designroom pro věčné cestovatele, globettrotery. Takové místo, kde se na chvíli zastavím, zamyslím, odpočinu si, než pojedu dále. Chtěl jsem lehký, minimalistický design, takový cestovatelský „LAB”, kde není nic zbytečného, předesignovaného,” popisuje Michal Kunc svůj záměr. Inspiroval se ulicemi měst a míst, kde pobýval, i vzkazy cestovatelů na zdech pokojů, grafitti na stěnách v průchodech či starými časopisy. Pokoj je laděný do „street style”, s kresbičkami, vzkazy, vtipy a mezinárodně srozumitelnými piktogramy. Grafiku navrhl Zdeněk Häckl. Volil černobílou grafiku, která koresponduje s čistotou jinak bílého pokoje. Zajímavým prvkem pokoje jsou postele, které jsou tvořené paletami natřenými na bílo. Bílou barvu v koupelně skvěle doplňuje dřevěná podlaha i čelní stěna za umyvadlem, která je osazena několika různě velkými zrcadly.

Pytloun Grand Hotel Imperial
Pod nadčasovou původní fasádou se nachází moderní hotel s jedinečným interiérovým designem a technologickým vybavením. Hotel nabízí ubytování v 67 standardních pokojích a ve 20 unikátních designových pokojích. Podobu každého z pokojů vytvořil jiný architekt nebo studio a řadu pokojů navrhli členové sdružení designérů Czech Deco Team.

Hotel Pytloun – Pokoj číslo 218 | Graphic

Autor: Ateliér Kunc Architects
Investiční náklady: neuvedeny
Dokončení: 2015 
Foto: archiv hotelu Pytloun

www.atelierkunc.com

Galerie:

MgA. Michal Kunc

Vyučil se truhlářem, poté vystudoval architekturu u Evy Jiřičné na pražské Vysoké škole umělecko-průmyslové. Od roku 2002 je řádným členem České komory architektů. Je vedoucím architektem, zakladatelem a majitelem Ateliéru...

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého