Elements ve Zlíně přispěje ke zkvalitnění činnosti architektů

Koupelna je místem každodenní očisty a hygieny, ale také prostorem uklidnění, rozjímání a odpočinku. A právě v okamžicích, kdy je člověk sám se sebou, si mnohem lépe uvědomuje prostor, kterým je obklopen.

Není proto žádným tajemstvím, že nejkrásnější koupelnové série, ať již jde o vany, umývadla, toalety či baterie dnes navrhují nejvěhlasnější světoví designéři. Ne jinak je tomu v případě koupelnových studií.

I do jejich návrhů vstupují stále častěji architekti. Je tomu tak proto, aby lidé, kteří si zde přišli vybrat svoji novou koupelnu, se zde cítili co nejlépe, zboží bylo co nejdůstojněji prezentováno a byl zde i prostor pro jednání s odbornými pracovníky, kteří jim dokáží s výběrem koupelnového vybavení fundovaně poradit.

Přesně na tyto soudobé požadavky zákazníků reaguje i studio koupelen, vytápění a interiérů Elements, které bylo otevřeno teprve před nedávnem ve Zlíně.

To nabízí široký sortiment nejmodernějšího koupelnového vybavení, komponentů pro topné soustavy, obkladů, kuchyní, podlah, vnitřních interiérových dveří i zařízení pro wellness koupelny.

Výtvarný návrh studia vyšel z dílny Ing. Arch. Jana Linharta. Ten nám při našem setkání v nově otevřených prostorách studia Elements řekl:
„ Budova před samotnou rekonstrukcí se nacházela ve značně „použitém“ stavu. Odpovídalo to mnoha desítkám let výroby. Na druhou stranu si areál nese velmi silný koncept založený panem architektem Karfíkem, který se propisuje i do jednotlivých budov. To se týká samozřejmě i budovy, v níž je nyní umístěno koupelnové a interiérové centrum Elements.“

Z čeho vyšel výtvarný návrh?

Výtvarný návrh vzešel z určitých podmínek dodržení kontinuity návrhu, který vznikl při návrhu Elements v Ostravě, což je stejná vzorkovna v jiném městě, kde se vycházelo z jakýchsi historických souvislostí daného místa toho objektu a do toho se vestavoval nový interiér. Jedním z cílů bylo proto zachovat určitou výtvarnou a estetickou kontinuitu toho návrhu i u Elements ve Zlíně. Další podmínkou, kterou jsme si stanovili byla nová forma prezentace výrobků a širokého sortimentu firem Elements resp. Gienger , které jsou velice pestré, a my jsme usilovali o to, aby tato pestrost nebyla na škodu, ale naopak aby se sjednotila architektonickým rámcem, který bude vnímatelný pro člověka na první pohled a bude se zde cítit dobře. Důraz byl kladen na čistotu prostoru a důstojnou prezentaci zde umístěných výrobků.

Jak hodnotíte výsledek?

Hodnocení bych nechal spíše na uživatelích studia. Z mého pohledu rekonstrukce naplnila očekávání.

Může takovéto studio přispět ke zlepšení činnosti architektů či stavitelů rodinných domů?

Bezesporu. Jsem přesvědčen o tom, že jak architektům, stavitelům rodinných domů i dalším lidem, kteří se pohybují ve stavebnictví tento koncept může úžasně ušetřit čas, kde tady pod jednou střechou ve velmi příjemném prostředí mohou shlédnout kompletní sortiment od technického zařízení budovy až po finální estetické doladění v podobě ukončení povrchů, nábytku a drobných doplňků. To je velmi důležitá deviza. Navíc studio poskytuje velmi příjemné prostory pro jednání pro každého člověka, který přichází se stavební činností do kontaktu. Dle mého názoru by si tedy nikdo z laické ani odborné veřejnosti neměl nechat návštěvu studia Elements ujít.“

Ivo Románek

Galerie:

Ing. arch. Jan Linhart

Ing. arch. Jan Linhart vystudoval Fakultu architektury ČVUT v Praze. Při studiích se seznámil s prof. Ing. arch. Arnoštem Navrátilem, CSc., se kterým po dalších 13 let sdílel ateliér a spolupracoval na...

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého