Retro koupelny – vrchol noblesy a nadčasového designu

Třicátá léta minulého století jsou mnoha odborníky považována za vrchol noblesy a elegance. To se týkalo nejen módy v oblékání, ale také mnoha dalších krásných výrobků, zejména v automobilovém, nábytkářském či stavebním průmyslu.

Ne jinak tomu bylo i v oblasti vybavení koupelen. Zde převládaly plynulé a zaoblené tvary u van, obdélníková umývadla a dále baterie, odpadní sifony, držáky zrcadel i umývadel – to vše samozřejmě v chromu.

Tento design je dodnes pro mnohé architekty vyjádřením trvalé hodnoty, nadčasovosti, pocitu jistoty a něčeho výjimečného.

Není proto žádný div, že i mezi dnešními staviteli rodinných domů je řada lidí, kteří chtějí prchnout ze sevření vše objímající uniformity a touží po něčem originálním.

Jsou si toho vědomi i výrobci koupelnového vybavení a retro koupelny jsou proto nyní opět v kurzu. Parádní retro koupelna je případným zájemcům k dispozici i v koupelnovém a interiérovém studiu Elements ve Zlíně. Mramorový obklad stěn je zde vkusně a kontrastně doplněn italskou keramickou dlažbou. Obdélníkové umývadlo je umístěno na chromovanou podnož a osazeno stojánkovou baterií s vrtulovými kohoutky. V chromovaném rámu je upevněno také zrcadlo nad umývadlem. Výrazným prvkem koupelny je designový - retro žebříkový radiátor – samozřejmě také v chromu. Čistotu designu koupelny podtrhuje sprchový kout provedený z transparentního bezpečnostního skla s chromovaným kováním. Na retro styl koupelny navazuje i závěsná toaleta s bidetem, kdy poklop toalety byl zvolen v klasické černé barvě. Veškerá sanitární technika i obklady jsou z produkce světoznámých italských výrobců. Můžete si být proto jisti, že pokud navštívíte studio Elements, Vaše retro koupelna bude na té nejvyšší technické úrovni dnešní doby.

Ivo Románek

Galerie:

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého