Lícové cihly od Lipea propojují interiér domu s exteriérem

Jednoduchost, čisté linie, interiér plný světla, volba klasických barev ve ztvárnění fasády domu a precizní provedení v každém detailu. 

To jsou jen některá z uceleného souboru řešení vily, která se nachází v blízkosti Lužických hor nedaleko německých hranic. Dům navrhlo architektonické studio RG Architects.


V interiéru i exteriéru domu převažuje bílá barva, kterou kontrastně výborně doplňují přírodní materiály. Jsou jimi dřevěné plovoucí podlahy, dřevěné trámy, ohromující plochy prosklených posuvných dveří – HS portálů a také jemné struktury bílých lícových cihel. Ty jsou použity jak pro zvýraznění struktury fasády domu, ale také pro obklad komínového tělesa krbu a některých dalších stěn obytné části domu.

Pro realizaci fasády domu byly použity obkladové pásky z obchodního sortimentu společnosti Lipea v bílém provedení typu R 116 Perla mana. Plocha fasády realizovaná s pomocí těchto pásků má rozsah 820 m2 a čítá celkem 2.900 ks rohů.

V interiéru domu dal architekt přednost holandské rustikální cihle, páskům i rohům - typu FB 1117 030 Rood gesinteld. Plocha s využitím těchto lícových cihel a pásků má rozsah celkem 200 m2.

Lícové cihly a pásky nejen výborně propojují interiér domu s jeho exteriérem, ale svou trvanlivostí bezesporu přispějí i k mnohaleté bezúdržbovosti fasády.

Ivo Románek

Galerie:

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého