Více muziky pro Kytary.cz díky nové fasádě od Ruukki

Říká se, že hudba je jedním z nejlepších způsobů, jak probudit city. Své o tom ví i Kytary.cz, které už téměř 20 let pomáhají muzikantům v České republice najít ty správné tóny. A aby byly ještě melodičtější, potřebují vhodné prostory. Jedny takové nyní stojí v pražských Modřanech.

V této uběhané době spousta věcí nefunguje podle plánu. Nejinak tomu bylo u realizace fasádního obkladu renovované budovy Kytary.cz. Společnost Ruukki byla oslovena na poslední chvíli s žádostí o expresní dodání materiálu a naprojektování, a to včetně všech detailů.

„Měli jsme původně dlouho vybraného jiného dodavatele, ale nakonec se ukázalo, že je problém vyrobit fasádu v námi požadované barvě a termínu. A tak generální dodavatel stavby, firma SUBCORE, navrhla Ruukki,” popisuje situaci Tomáš Novák, technický ředitel Kytary.cz. Vše dobře dopadlo – díky dobré koordinaci a komunikaci všech stran a rychlému rozhodnutí investora. A tak byl projekt nejen dokončený v termínu, ale výsledek opravdu stojí za to.

Nepřehlédnutelná fasáda jako třešnička na dortu
Na jedné straně řeky Vltavy najdete dostihové závodiště v Chuchli, protilehlý břeh nezůstává pozadu. Dominuje mu výrazná červená budova, která reprezentuje prodejce hudebních nástrojů s největšími skladovými zásobami v České republice a působením v dalších 6 zemích – Kytary.cz. 

Rozsáhlá rekonstrukce se dotkla nejen exteriéru, ale také interiéru budovy. Nově si zákazníci vychutnávají luxusních 1 300 metrů čtverečních, na kterých nechybí množství hudebních nástrojů, zkušebny nebo kavárna. A jak vznikala fasáda?

Výrazné opláštění za pět minut dvanáct
Představa byla jasná. Fasáda musí na první pohled upoutat pozornost a odrážet to, co zákazníci najdou uvnitř – nejen stejnou brandovou barvu, ale také například energii a hravost. A tak Ruukki dodali fasádní kazetu Liberta Original 102, kterou bylo možné zbarvit do požadovaného odstínu.

„Naše vize byla moderní nová ocelová fasáda, a to bylo kompletně dodrženo. S výsledkem jsme spokojení a nemáme nejmenší připomínky. Dodržené byli termíny, i barevný odstín. Ruukki poskytla perfektní formátování pro montáž – spolupráce bez problémů,” říká Tomáš Novák.

Aby vše perfektně pasovalo a nevznikl prostor pro chyby, využila u toho projektu společnost Ruukki 3D vizualizaci. Díky tomu si zákazník lépe představí, jak bude finální budova vypadat, a to se všemi detaily. „Veškeré 3D modely vytváříme technikou BIM, pracujeme v programu Autodesk Revit. Tento způsob používáme už více než pět let a pro zákazníka z něj plynou jen výhody,” doplňuje technický specialista firmy Ruukki Martin Valeš.

Budovu Kytary.cz tak zdobí provětrávaná ocelová fasáda. Jednotlivé kazety jsou vyrobené tak, aby poskytovaly maximální pevnost se skrytým, zapuštěným nebo viditelným upevněním. Kazetový systém se jednoduše a rychle instaluje, což se u toho projektu více než hodilo. Všichni přiložili ruce k dílu a společně se podařilo velmi rychle vytvořit něco reprezentativního a funkčního. Za několik týdnů a v termínu. „Vzhledem k tomu, že v budoucnu plánujeme další rozšíření skladových hal, určitě společnost Ruukki znovu oslovíme,” shrnuje Tomáš Novák z Kytary.cz.

Galerie:

 

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého