Santa řeší nerozdané dárky a zapojuje mladé architekty

Výzva pro mladé architekty: atraktivní mezinárodní soutěž Unbelievable Challenge odtajňuje první informace o letošním ročníku

Studentům a čerstvým absolventům architektonických škol se tento rok opět naskytne možnost zapojit se do soutěže Unbelievable Challenge. Vyhlašuje ji finská společnost Ruukki, která se specializuje na kvalitní stavební materiály schopné odolat drsnému severskému klimatu. Pořadatelé vyzývají budoucí účastníky, aby přicházeli s působivými a nápaditými projekty a posouvali tak hranice možností v oboru.

Skrze zprávu fiktivního investora Santa Clause byly před pár dny zveřejněny první indície týkající se letošního ročníku. “Každý rok mi po vánocích zbyde spousta dárku, které nerozdám. Proto jsem se rozhodl otevřít zimní pohádkový outlet, kde se o dárky podělím se všemi. Vybral jsem pro to vhodnou budovu, ale je třeba ji opravit. K tomuto úkolu potřebuji vás.”

Konkrétní budova a další detaily soutěže budou zveřejněny na webových a facebookových stránkách 7. září během slavnostního zahájení Helsinki Design Weeku. Zasílání projektů pak bude možné do 20. listopadu.  

Do prvního ročníku soutěže bylo přihlášeno 243 projektů, v nichž účastnící rozpracovali návrhy logistického centra pro Santu Clause. Zvítězil designér Alexandru Oprita z Rumunska s futuristickým řešením v podobě fasády obložené mléčným sklem. Velkoplošná projekce promítaná na sklo by způsobila, že budova bude přes den zdánlivě neviditelná. Kromě peněžní odměny Alexandrovi soutěž přinesla i stáž v uznávaném architektonickém studiu Snøhetta, které se pyšní úspěšnými projekty po celém světě.

www.ruukki.cz | www.ruukkistrechy.cz

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého