„Soutěž o nejlepší projekt“ společnosti Wienerberger

„Soutěž o nejlepší projekt“ od společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a.s. vstupuje do dalšího ročníku. Do již 9. ročníku soutěže se mohou, stejně jako v předchozích ročnících, přihlásit všichni studenti 3. a 4. ročníků středních průmyslových škol stavebních na území ČR a soutěžit tak o motivující finanční odměny.

Studenti 3. ročníků se mohou v rámci 9. ročníku „Soutěže o nejlepší projekt“ se svými projekty přihlásit do kategorie projekt rodinného domu, studenti 4. ročníků pak do kategorie projekt občanské stavby. I v letošním roce se studenti obou ročníků mohou zúčastnit speciálního ocenění - nejlepší projekt s použitím produktů společnosti Tondach Česká Republika, s.r.o. Termíny pro přihlášení do soutěže a odevzdání soutěžních prací jsou 13. 4. 2018 pro kategorii projekt občanské stavby (vč. speciálního ocenění) a 18. 5. 2018 pro kategorii projekt rodinného domu (vč. speciálního ocenění). Vzhledem k omezenému počtu studentů a škol, které je možné do soutěže zaregistrovat, je doporučeno podat přihlášku co nejdříve. Přihláška a pravidla soutěže jsou k dispozici na www.porotherm.cz/soutez_skoly. Přihlášky je potřeba zaslat emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo poštou do sekretariátu soutěže.

„Soutěž má za cíl podporovat studenty středních průmyslových škol stavebních a stavební obory. Studenti mají možnost porovnat své schopnosti nejenom se svými spolužáky, ale také se stejně starými kolegy z celé republiky. Zároveň mohou získat zajímavé finanční odměny, které je mají motivovat v dalším rozvoji v oboru“, uvedl k soutěži Ing. Ivo Petrášek, člen poroty za společnost Wienerberger.

Soutěž opět probíhá ve dvou soutěžních kolech – školním a celostátním. V prvním kole vyberou zástupci společností Wienerberger a Tondach a zástupce školy tři nejlepší práce z dané školy v obou soutěžních kategoriích a také jeden nejlepší projekt s použitím produktů společnosti Tondach, rovněž v obou soutěžních kategoriích. Všechny práce oceněné v prvním soutěžním kole automaticky postupují do kola druhého, kde se jejich hodnocením zabývá odborná porota skládající se ze zástupců společností Wienerberger a Tondach, zástupců mediálních partnerů soutěže a nezávislého odborníka v oboru stavebnictví. Porota na základě hodnocení soutěžních projektů stanoví tři vítězné práce v každé kategorii a také jednu vítěznou práci s použitím produktů společnosti Tondach v obou soutěžních kategoriích.

Všechny soutěžní práce musí obsahovat minimálně půdorysy jednotlivých podlaží (přízemí, podkroví), kladecí výkres stropu (pokud to konstrukce stavby umožňuje), řez budovou, pohledy a detaily. Projekty studentů 4. ročníků musí dále obsahovat také vizualizaci navrženého objektu. Pro studenty 3. ročníků je vizualizace dle pravidel nepovinná, ale vzhledem k lepšímu dokreslení projektu doporučená. Pokud má student zájem účastnit se také speciálního ocenění, tak musí navíc dodat výkres střechy a detail, návrh typu krytiny pro daný sklon střechy a návrh na DHV (doplňkovou hydroizolační vrstvu). Studenti, kteří postoupí do 2. kola soutěž, pak musí zpracovat grafický panel (jeho specifikace je součástí pravidel a vzor je ke stažení na www.porotherm.cz/soutez_skoly).

Studenti mohou své projekty zpracovat jak ručně, tak na počítači, a to v měřítku 1 : 50 (detaily v měřítku dle složitosti a pro jasnou prezentaci práce), výkresy mohou odevzdat na libovolném materiálu, ale vždy poskládané do desek formátu A4. Projekty musí být zpracovány s maximálním použitím produktů Porotherm a Tondach (pokud to stavba umožňuje) včetně typových detailů a konstrukčních řešení.

Při hodnocení soutěžních prací se hodnotitelé v obou soutěžních kolech zaměřují na technickou a grafickou úroveň zpracování dokumentace, celkové prostorové a funkční řešení stavby, originalitu stavebně-technického řešení, rozsah využití výrobků firmy Wienerberger při konstrukčním řešení projektu a rozsah využití výrobků firmy Tondach při konstrukčním řešení projektu (pokud to stavba umožňuje, tj. stavba má šikmou střechu). Výše uvedené požadavky kladené na soutěžní projekty byly stanoveny na základě praktických zkušeností odborníků v oboru stavebnictví a pomáhají tak studentům připravit se na praxi v tomto oboru.

Pro studenty, jejichž soutěžní práce budou v rámci soutěže oceněny, jsou připraveny lákavé finanční odměny -  v 1. kole získají studenti umístění v rámci své školy na 1. místě 1.500 Kč, na 2. místě 1.000 Kč a na 3. místě 500 Kč, a to v obou soutěžních kategoriích. Studenti vybraní v rámci speciálního ocenění získají 1.000 Kč v obou soutěžních kategoriích. Kromě studentů se v 1. kole mohou na finanční ocenění těšit také školy, které přihlášení studenti navštěvují, a odborní pedagogové, se kterými ocenění studenti své projekty konzultovali. V 2. kole obdrží studenti za 1. místo 10.000 Kč, za 2. místo 5.000 Kč a za 3. místo 3.000 Kč v obou soutěžních kategoriích. Studenti, jejichž projekty budou vybrány v rámci speciálního ocenění, získají 5.000 Kč v obou soutěžních kategoriích. Odměněny budou opět také školy oceněných studentů – každá škola získá finanční odměnu a 30 vstupenek na mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2018, kde bude i slavnostní vyhlášení výsledků soutěže.

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého