Oceněný projekt společnosti OBERMEYER HELIKA

Projekt nového architektonického ztvárnění food courtu v obchodním centru Olympia Plzeň získal první místo v kategorii „Nejatraktivnější meeting point“ v soutěži CBRE Art of Space. Architektem a autorem tohoto konceptu je architektonická, projekční a stavebně-poradenská společnost OBERMEYER HELIKA. O vítězích soutěže rozhodovala desetičlenná odborná porota v čele s renomovanou architektkou Evou Jiřičnou. Porota vybírala z téměř 250 přihlášených projektů rozčleněných celkem do šesti kategorií.

„Zadáním projektu bylo vytvoření návrhu vnitřních dispozic food courtu tak, abychom nejen navýšili jeho kapacity, ale také vytvořili příjemné a komfortní prostředí pro návštěvníky OC Olympia Plzeň. Navíc jsme projektovali i návrh vstupního lobby pro zákazníky, a to včetně veřejných přístupových koridorů, a také jsme navýšili kapacitu sociálního zázemí. Zvolili jsme industriální styl, který koresponduje s tradicí města jako významného průmyslového centra. Vhodně jsme jej doplnili o přírodní prvky postavené na kombinaci mechu s živými květinami,“ říká Ing. Josef Kříž, hlavní architekt a autor projektu společnosti OBERMEYER HELIKA.

„Největším úskalím naší práce byla absence platné dokumentace stávajícího stavu. I přesto jsme připravili novou detailní dokumentaci, která zahrnovala kompletní návrh stavebních úprav. Architektonické řešení zahrnovalo vhodné interiérové vybavení typovým i zakázkovým mobiliářem. Celkový dojem jsme podpořili nápaditou volbou osvětlení. Podobu prostředí, ve kterém se návštěvníci tohoto food courtu opravdu cítí dobře, dotváří přírodní zelené prvky,“ dodává Ing. Jiří Kříž ze společnosti OBERMEYER HELIKA.

Všechny stavby v síti obchodních center Olympia se vyznačují atypickým přístupem z hlediska konstrukcí a nastavení standardů pro zákazníky. Jedná se objekty z nosných ocelových konstrukcí, které se často díky fasádním a interiérovým obkladům tváří jako vyzdívané, v případě Plzně navíc historizující. Dalším rysem projektu je značná decentralizace technologického zařízení a též specifické nastavení technických podmínek ve vztahu pronajímatel a nájemce. To komplikuje provádění návrhu ve všech profesích. Realizace projektu se zdařila, což dokládá i získání tak významného ocenění.  

Galerie:

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého