Rodinný dům kde je komfort „doma“

Zájem o bydlení v rodinných domech z tradičních cihelných materiálů stále stoupá. Nejlepším důkazem těchto slov je i řada developerských projektů, které vyrůstají v nejrůznějších místech naší republiky. K nim patří i nově budovaný soubor rodinných domů s názvem Loreta Homes na okraji obce Pyšely na Benešovsku.

V nádherné lokalitě zde postupně postaví celkem 64 nových zděných rodinných domů. Jejich základ tvoří čtyři originální architektonické návrhy, podle nichž domy s názvy Sydney, Benjamin, Miami a Tosca vznikají. Ne náhodou získal tento projekt Cenu odborné poroty v každoročně pořádané soutěži Realitní Projekt Roku 2014. Poctivý základ zdejších domů tvoří broušené cihly Heluz a další přírodní materiály. Domy realizuje stavební společnost Sládek Group a.s.

Ihned po našem příjezdu jsme se rozhodli detailně prozkoumat exteriér domu. Jak jsme již zmínili, obvodové zdivo tvoří broušené cihly Heluz. Fasáda je zateplená, ukončená probarvenou tenkovrstvou omítkou. Pro oživení fasády jsou její části obloženy cihelnými pásky. To velmi dobře souzní s napojením na venkovní terasu realizovanou ze vzácných dřevin a krb, který také naplno využívá architekturu cihly.  Šikmá střecha je pokryta černým asfaltovým šindelem. Okna jsou plastová opatřená elegantní šedou fólií. Zajímavostí je stínění oken s pomocí odsuvných dřevěných stěn, které jsou praktickým a zároveň nevšedním architektonickým prvkem. Automatická pojezdová brána je ukotvena do monolitických sloupků. V nich jsou umístěny i zvonek a kamera pro identifikaci příchozích. Pojezdová a zároveň pochůzí komunikace do domu je provedena z betonové zámkové dlažby. Celkově dům působí velmi elegantně a moderně. Rozhlížíme se kolem. Opravdu moc pěkná lokalita. Zajímaly nás však další informace o tomto projektu.  Přijali jsme proto pozvání naší průvodkyně, paní Renaty, k prohlídce domu.

Ihned vidíme, že interiér domu Sydny je skutečně parádní. Tvoří jej prostorná dispozice 5+kk s galerií a vnitřní dvougaráží.  Ze zádveří se ihned dostáváme do centrální části domu. Ta obsahuje obývací pokoj s krbem, v jehož pravé části se nachází také jídelna a kuchyně. Pokračujeme dále do navazující chodby, kde je po pravé straně velká technická místnost s plynovým stacionárním kotlem a plynovým ohřívačem TUV. Jsou zde rozmístěny také přívody a odpady pro pračku, žehlící prkno či zásuvky pro jiný elektrický spotřebič. Za technickou místností se nachází pracovna. Naproti přes chodbu jsou majitelům domu k dispozici dva velké dětské pokoje. Cestou zpět narážíme na dřevěné schodiště vedoucí na galerii. Zvědavost nám nedá a jdeme se podívat i zde. Čeká nás krásný prostor, který je prosvětlen střešními okny. Obdivujeme přiznané trámy dřevěné podstřešní konstrukce, atraktivní pohled do centra obývacího pokoje i moderní led diodové podsvícení instalované na trámech. Znovu procházíme obývacím pokojem a dostáváme se do křídla rodičů. Tady se nachází ložnice snů. K jejímu zázemí totiž patří prostorná šatna s napojením na WC a wellnes koupelnu. Wellnes koupelnu proto, že ta nabízí nejen veškeré běžné koupelnový vybavení, jako je WC, umývadlo, sprchový kout či volně stojící vanu, ale také pravou finskou saunu. Celý interiér nenápadně temperuje v podlaze ukryté velkoplošné teplovodní vytápění.

Nádherné je i provedení vnitřních detailů domu, jako jsou přechodové lišty, nerezové zábradlí na galerii či precizní zpracování obkladů a dlažeb v koupelnách. Vyniká i dřevěná plovoucí podlaha z tmavě mořeného dubu v pokojích. A další deviza domu? Vše je pěkně a snadno dostupné na jedné úrovni. To jen umocňuje pocit dokonalého komfortu.

Musíme říci, že dům typu Sydney bungalov se nám skutečně moc líbil nejen svým prostorem, řešením a navrženým vybavením, ale také moderní soudobou architekturou, která se plně podřizuje očekáváním i požadavkům člověka dneška. Společně s lokalitou a kvalitou použitých materiálů se bezesporu nejedná jen o dům, ale o skutečné místo pro život.

Ivo Románek

Galerie:

© 2018 ArchTV