Kurz architekti

Zuzana a Jan Kurzovi, manželé, kteří se začali profesně věnovat architektuře v roce 2016, se ihned po ukončení školy vrhli na kreslení své první společné zakázky. Vzápětí založili vlastní ateliér a navrhují a realizují od drobných utilitárních stavení, přes rezidenční objekty až po komerční kancelářské prostory.

Nemají tendenci se vyhraňovat jakýmkoliv tématům. Jejich integrita a stabilita se odráží v přímém dialogu s klientem, s nímž hledají společně komplexní a ergonomické řešení. Neoddělují návrh od realizace a zakládají si na dotažení projektu do konce - od prvních ručně kreslených skic – až po utažení posledního šroubu a osobního dohledu nad projektem.

Jsou nekonvenční, rádi hledají neotřelá řešení, ale stejně tak si zakládají na tradičních a osvědčených metodách. Jsou zodpovědní jak ve své profesi, tak i ve vztahu k životnímu prostředí, jako jehož nedílnou část architekturu vnímají. Mají smysl pro detail a milují materiály takové, jaké jsou. Mimo jiné žijí na kamenném statku v Sudetech a pečují o krajinu, která se jim stává hlubokou inspirací k práci.

© 2018 ArchTV