TaK Architects

Kancelář vznikla  roce 2002 spojením architektů a stavebních inženýrů, kteří spolu pracovali již řadu let. Stěžejní filozofií společnosti TaK je víra v to, že dům je společným dílem, proměnou potřeb zadavatele, které fantazií architekta získávají obrysy a mění se v prostor. Za dobu své existence kancelář realizovala stovky projektů, programově se věnuje především kontextu historické a současné architektury, hledání rovnováhy mezi památkovou ochranou, požadavky na soudobou funkční stavbu a autentickým výrazem je pro ni současně dialogem, který je součástí její tvorby. Téma se zkušeností více než osmdesáti projektů rekonstrukcí,  přestaveb památkově chráněných objektů, konverzí a dostaveb historických areálů na území Prahy a Středních Čech prezentuje i na profilových výstavách, přednáškách a v publikacích.

Ing. arch. Marek Tichý

Architekt a vysokoškolský pedagog, působí na Fakultě architektury ČVUT Praha, v roce 2002 založil a dodnes vede vlastní architektonickou kancelář TaK, která se dlouhodobě věnuje kontextu současné a historické architektury. Ta má ve svém portfoliu mimo jiné více než osmdesát projektů rekonstrukcí a přestaveb památkově chráněných objektů a konverzí historických areálů na území Prahy a Středních Čech. Mezi jinými lze jmenovat Škodův palác, Pachtův palác, projekt Havlovy knihovny na Hradčanech Historickou část Masarykova nádraží, komplex Obecního Dvora nebo domů U Zlatého Anděla na Starém Městě, Werichovu vilu, nedávno přestavěné Divadlo Na zábradlí, právě dokončené rekonstrukce Paláce Elektrických podniků a další.  Skupina architektů a stavebních inženýrů se tématu kontextu historické a současné architektury věnuje dlouhodobě. Hledání autentického architektonického výrazu, rovnováhy mezi památkovou ochranou, požadavkem na soudobou a funkční stavu prezentuje nejen na vlastní tvorbě, ale i na profilových výstavách, přednáškách a v publikacích.

TAK Architects

Začala rekonstrukce někdejšího hotelu In…

Brutalistní budova pražského hotelu InterContinental a jeho blízké okolí se po 47 letech dočká kompletní rekonstrukce a přestavby. Investorem projektu je česká společnost WIC Prague a.s. vlastnící hotel a přilehlé...

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého