Ing. arch. Lenka Míková

Lenka Míková studovala architekturu v Praze na ČVUT a v Paříži. Profesní zkušenosti sbírala při praxi v Praze i Paříži a pak jako spoluzakladatel a partner v ateliéru edit! Od roku 2014 vede vlastní architektonické studio.

Její ateliér Lenka Míková architekti se sídlem v Praze tvoří aktuálně osmičlenný tým. Tvorba ateliéru se vyznačuje důrazem na atmosféru a prožitek prostoru, typická je pro ni práce s jednoduchostí a přirozeností, pokora k historii a kontextu místa a v neposlední řadě také empatie vůči klientovi a jeho potřebám. 

Její projekty zahrnují zejména rekonstrukce všeho druhu propojené s interiéry, rezidenční projekty včetně novostaveb a instalace.

Ocenění přinesl ateliéru projekt rekonstrukce jihočeské usedlosti zvaný Dva domy, srnky a stromy. Mediální ohlas doma i v zahraničí získala také realizace interiéru pro hodinový hotel Relax Underground. Pro značku Freshlabels navrhoval ateliér LMA první zahraniční pobočku v Berlíně a následně Freshlabels Sustainable Store v Praze na Letné zaměřený na udržitelnost. Díky vítězství ve vyzvané soutěži v roce 2019 stojí Lenka a její tým za realizací interiéru v předsálí Dvořákovy síně v budově Rudolfina a pokračuje v další spolupráci s Českou filharmonií v zázemí budovy.

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého