Architektonický ateliér NEW HOW

NEW HOW je architektonický ateliér, který svou prací navazuje na zkušenosti předešlé kanceláře architecti.cz a samostatné tvorby svých zakládajících členů arch. Davida Zámečníka a arch. Filipa Havliše.

Oba spolužáci z Fakulty Architektury VUT Brno absolvovali studia v roce 2000. Krátce po škole započala vzájemná spolupráce účastí v architektonických soutěžích. Důležitým okamžikem pro další vývoj byl podzim 2011, kdy se náhodně po delším čase opět setkali v Praze. Rok nato zde založili pod názvem architecti.cz společný ateliér. Od té doby již navrhli desítky realizací a projektů rozličného charakteru a měřítka.

Převažující částí tvorby je rezidenční a komerční architektura / classic archi /. Mimo to však dostal ateliér příležitost navrhnout několik projektů v horském prostředí / mountain archi /, včetně využití nejnovějších technologií nejen z oblasti stavebnictví. Postupem času tuto inspiraci architekti zakomponovali do nového vlastního pohledu na vývoj architektury /new archi /.

Tato zkušenost a snaha o mezinárodní dosah tvorby a myšlení nakonec vedly k transformaci ateliéru pod novou značku NEW HOW, která více reprezentuje tento nový pohled na architektonickou tvorbu.

Za dobu existence ateliér obdržel několik ocenění v architektonických soutěžích a jeho projekty i realizace byly publikovány v odborných médiích. Dosavad největším úspěchem architektů bylo vítězství v mezinárodní architektonické soutěži na Novou Kežmarskou chatu ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Bez skromnosti se dá říct, že je to zatím jediný český atelier, který dokázal vyhrát mezinárodní architektonickou soutěž mimo území ČR /v Evropské Unii/.

Ať už se jedná o drobný design, interiér, dům nebo urbanismus, snaží se architekti při procesu navrhování vždy tvořit a spolupracovat s klientem tzv. od studie, až po realizaci. Ověřili si během dlouholeté praxe, že jedině tak se dá garantovat kvalitní výsledek a konečná spokojenost na obou stranách.

Mimo vlastní ateliérovou tvorbu spolupracují architekti s Fakultou Architektury ČVUT v Praze a dále s vybranými médii i na popularizaci architektury v České Republice.

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého