MARO koupelnové studio – Nová tvář koupelen

V atraktivní pražské čtvrti, rozkládající se mezi Vltavou, Vítkovem a Negrelliho viaduktem, se prolíná atmosféra původních staveb s moderní architekturou, a právě do této části Karlína byl umístěn nový unikátní showroom koupelen s názvem "Nová tvář koupelen MARO". Společnost MARO, která patří mezi jeden z nejvýznamnějších specializovaných velkoobchodů pro obor topení – voda – plyn a vybudovala již 7 koupelnových studií, se rozhodla vstoupit do hlavního města s ojedinělým konceptem.

Zadání ztvárnění Nové tváře koupelen se úspěšně chopila Ing. Arch. Eva Eichlerová ze studia APROPOarch. Ta na úvod říká:
„Velkorysé prostory přízemí administrativní budovy poskytovaly spoustu příležitostí na vytvoření „tak trochu jiného“ interiéru koupelnového studia, kde otevřenost celého prostoru podporuje jedinečnou atmosféru studia.“

Stěna s tekoucími sprchami

Funkční sprchové hlavice, u kterých můžete vyzkoušet všechny varianty sprchových proudů nabízených na současném trhu. Můžete pocítit intenzitu přívalových, masážních, speciálně provzdušněných proudů nebo rychlé střídaní teplé a studené vody.

Jedinečné prvky studia tvoří například velkoformátový tenkostěnný obklad, který se nachází na stěně za recepcí, který je řezaný do nepravidelných tvarů na vodním paprsku. Dle přesného spárořezu je jím stěna obložena. 

Design ve spojení s funkčností
Specifičnost showroomu je dána funkčními zónami a výrobky. „Požadavkem investora nebylo vytvořit jen obyčejné koupelnové studio, kde se prezentují koupelny v mnoha kójích, ale chtěli kromě designu jednotlivých výrobků poukázat i na jejich reálnou funkcionalitu ve spojení s moderními technologiemi. Pro tuto prezentaci byla navržena moderní konstrukce s plně fungujícími bateriemi, stěna s tekoucími sprchami anebo ucelená prezentace produktů sloužící pro relaxaci těla a duše ve wellness zóně. Zde si může každý návštěvník na vlastní kůži tyto produkty i vyzkoušet,“ popisuje Eva Eichlerová.

Celkový prostor showroomu je ve dvou úrovních a rozprostírá se na cca 700 m2. Hlavní vstup je na úrovni +-0,000. Vstup do zvýšené části je řešen přes rampu. Rozdíl podlah je zde 910 mm.

Denní světlo, které zajišťuje neopakovatelnou atmosféru studia, je vrháno do vesměs celého showroomu skrze výlohové části v přední a zadní části. V prostřední části je zajištěno díky prosklenému stropu rozkládajícího se přes celou plochu.

Předchozí prostory byly komponovány pro restaurační prostory a projekčně šlo o jejich rekonstrukci s novým využitím, tzv. fit out komerční jednotky. „Musela jsem si poradit s technologiemi objektu, zejména se vzduchotechnikou, která je ze všech rozvodů nejobjemnější. Jednotka je první v řadě, a tudíž přes její prostor prochází sítě a rozvody vedoucí do dalších nájemních jednotek,“ detailněji popisuje náročnost projektu rekonstrukce Eva Eichlerová. 

Požadavky na vzhled interiéru byly teplé, přírodní barvy v kombinaci s tmavými prvky. Nosnými materiály, které byly použity při realizaci interiéru, jsou dubové dřevo, lakovaný černý plech a černá barva použitá na truhlářských konstrukcích. Podlahy i stěny interiéru jsou tvořeny keramickými obklady a dlažbami, které byly pečlivě vybrány z portfolia firmy MARO a zároveň slouží jako prezentační plochy showroomu. 

Recepce s řezanou dlažbou
Stěna za recepcí obložená velkoformátovou dlažbou řezanou do nepravidelných tvarů vodním paprskem dle přesného spárořezu.

„Práce na tomto showroomu byla pro mě velkou výzvou, zejména otázka, jak vyřešit poměrně velký prostor s požadavky na prezentaci produktů. A to tak, aby byla vyvážena jak estetická a funkční stránka, tak i marketingová. Aby si prostor zachoval svoji jednoduchost, vzdušnost a zároveň nabídl všechny produkty a vše zůstalo vyvážené,“ dodává Eva Eichlerová.

Základní informace:
Adresa: Rohanské nábřeží 670/19, Praha-Karlín 186 00 - přízemí administrativní budovy River Garden
Cílová skupina: architekti, interiéroví designéři, investoři, projektanti, instalatéři, koncoví zákazníci
Využití: inspirace, plánování, konzultace, schůzky, školení
Otevírací doba: pondělí–pátek: 9:00 – 18:00, sobota: 9:00 – 13:00
Kontakt: +420 778 451 167, +420 778 451 052
Webové stránky: www.marokarlin.cz
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Počet produktů: 452
Sortiment: umyvadla, klozety, bidety, sprchovací toalety, vany, doplňkové skříňky, skříňky pod umyvadla, zrcadla s osvětlením, ovládací tlačítka splachování, pisoáry, odtokové kanálky, sprchové kouty, odtoky, zástěny, baterie, armatury, vířivé vany, obklady a dlažby, topná tělesa, sanitární
a instalační moduly, stěrky, koupelnové doplňky

Koupelnové série: 22
Značky (seřazeno dle abecedy):
Sanita - AXOR, BORA, DURAVIT, GEBERIT, HANSA, HANSGROHE, IDEAL STANDARD, KALDEWEI, KERMI, KEUCO, KLUDI, LAUFEN, MYJOYS, NIMCO, SANELA, SANSWISS, RIHO, ROCA, VIEGA, VILLEROY&BOCH, ZEHNDER
Obklady – ABK, ARIANA, ARIOSTEA, CAESAR, GAMBINI, RAGNO, RONDINE, SANT´AGOSTINO, SILCERAMICHE, TREND  

Galerie:

Ateliér APROPOarch

Ing. Eva Eichlerová
Autorizovaný architekt ČKA 04241

* 1977 v Praze

- studium ČVUT Fakulta stavební – Pozemní stavby a architektura – 2002
- 2002 – 2007 Hans-Paul architekti, Ing.arch.Filip Ziegler
-...

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého