Nadčasový interiér bytu v horském prostředí Hintertuxu

Nejen díky dobrému stavebnímu základu se podařilo vytvořit zcela originální a nadčasový interiér na míru dle požadavků majitele. Přestože se dům nachází v typicky horském prostředí, interiér je poměrně neutrální a dal by se s klidem použít i do městského bytu. 

Základem interiéru jsou na první pohled dva materiály – dřevo a kámen. Podlahy jsou z běleného dubu, v podkroví najdeme dřevěné trámy a také strop v soukromé vinárně je dřevěný. Stěny jsou obloženy keramickými obklady simulujícími kámen. Dalším materiálem v interiéru je přírodní černá ocel, která je na krbové vložce s komínem, zábradlí nebo originálních dveřích s motivem jelena.

Barevně je vnitřek domu sladěn do šedé, béžové a hnědé barvy. Béžová je i rozlehlá kožená sedací souprava s polohovatelnými podhlavníky, která dominuje obývacímu pokoji. Velkou devizou tohoto designového a zároveň velmi praktického interiéru, jsou i důmyslně skryté úložné prostory, kterých je v domě dostatek. Díky nim totiž není prostor příliš zastavěný nábytkem a působí tak velmi vzdušně.

Prostorný třípatrový dům stojí v prudkém svahu, z jedné strany je dokonce opatřen protilavinovou betonovou stěnou. Disponuje hned čtyřmi ložnicemi a stejným počtem koupelen, nechybí však ani lyžárna, vinárna nebo terasa s vířivkou. Středobodem je ale bezesporu velkorysý obývací pokoj s krbem v prostředním patře, který je propojen s kuchyní a jídelnou. Zkrátka ideální rekreační bydlení.

Galerie:

Další projekty architekta

Ing. arch. Martin Sladký

V roce 2003 absolvoval Fakultu architektury ČVUT, ale  již od roku 2001 vlastní studio de.fakto.

Je autorem mnoha soukromých interiérů i obchodních konceptů, které již mnoho let používají jeho architektonický design (například...

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého