Bistro Pipca v Praze na Letné

Bistro Pipca se nachází v nově vznikající „gastro“ čtvrti v ulici Milady Horákové v Praze na Letné. Hlavní roli zde hraje kuře - pipca a způsob jeho přípravy: grill zvaný rotisserie tvoří díky své velikosti a nepřehlédnutelném designu srdce podniku.  

Celé bistro je jedním prostorem, ve kterém kuchyni odděluje pouze pracovní plocha. Zraku ani sluchu není nic utajeno a tak vzniká skvělá interakce mezi hostem a kuchaři.

V interiéru jsou skombinovány především původní materiály domu – cihelné zdivo, oškrábané nátěry, ocelové konstrukce a betonová podlaha s novými prvky v podobě bílých hexagonových obkladů, koženého polstrování lavic a dubového dřeva, ze kterého je vytvořen veškerý atypický nábytek. Dubové trámy, použité na výdejní stůl a další části interiéru, pochází z více než sto let starého mlýna. Výrazným prvkem celého prostoru je neonový nápis pipca, který spolu se symbolem kuřete na vývěsním štítě tvoří logo bistra navržené grafikem Richardem Jarošem ze studia side2.

Architekt: mar.s architects
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.marsarchitects.cz
Adresa: Stavitelská 8, Praha 6
Klient: pipca 28
Projekt: 2017
Realizace: 8-11/ 2017 
Rozloha: 65m2
Budget: 2.5 mil Kč
Fotografie: BoysPlayNice   www.boysplaynice.com
Grafický design: richard jaroš studio side2

Galerie:

© 2018 ArchTV