Centrum volného času Nová Brumlovka

Novou Brumlovku jsme navrhli uprostřed administrativních budov BB Centra, na místě původní sportovní haly ze 70.let, která dožívala už pro převážně nesportovní aktivity. V nové budově welnes centra jsou ve dvou podlažích věnovaných sportu 3 univerzální sály pro různá cvičení a kurzy., fitness, 25m plavecký bazén se saunami a masážemi. Pultová střecha ve velmi mírném sklonu ukrývá před pohledy z vyšších administrativních budov zapuštěnou pobytovou terasu, navazující na aqua zónu o patro níž. V přízemí domu pod sportovním centrem jsou pak z obchodní pasáže přístupné dvě restaurace, pošta, drobné obchody se sportovními potřebami a bar.

Koncept domu byl utvářen tak, aby geometrický tvar vyrovnával menší objem, kterou oproti okolním administrativním budovám má a nepůsobil vůči nim v jakoby menším měřítku, výrazně jiná architektonická forma je podložena zcela jinou funkci. Obvodový plášť je kromě prosklených ploch orientovaných převážně na sever do ulice Vyskočilovy tvořen trapezovým perforovaným plechem. Ten má  lomenou barvu proměnlivě reagující na různé denní světlo.

Ve druhém patře Brumlovky končí také nová lávka přes Vyskočilovu ulici. Dům je tak snadno dostupný i ze severní části areálu BB centra na druhé straně Vyskočilovy ulice, vnitřní eskalátor v pasáži tak slouží i pro ní.

Centrum volného času Nová Brumlovka

Adresa: Vyskočilova ul, Praha 4 – Michle
Klient:  CVČ Nová Brumlovka a.s., developer Passerinvest Group
Autoři: Jan Aulík, Jakub Fišer, Tadeáš Matoušek, Veronika Müllerová / AULÍK FIŠER ARCHITEKTI
Spolupráce: Petr Vacek, Adéla Středová, Monika Čížková, Jan Kučera
Spolupráce na stavební části, koordinace spec.profesí: H projekt s.r.o. – Petr Hruschka
Statické řešení: PPP, s.r.o. – Milan Mužík, Milan Nikš
Generální dodavatel: Metrostav, a.s. – divize 8
Projekt ant GD: Metroprojekt a.s.
Kapacity: restaurace 725 m2, obchodní plochy 790 m2, wellness centrum 3650m2, z toho bazén a termální zóna 950m2,  189 parkovacích stání v podz.parkingu
Návrh: 2002
Realizace: 2007

Galerie:

Projekt:

Ing. arch. Jakub Fišer

nar. 1.6.1972 v  Praze, Česká republika

1986 –1990 Střední průmyslová škola stavební v Praze
1990 – 96 FA ČVUT Praha, diplomní projekt Polyfunkční objekt:
           ...

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého