Showroom „TY IDENTITY“ v centru Ostravy

Design shop „Ty Identity“ vznikl v samém centru Ostravy.

Jedinečný záměr pro aktivitou vymírající centrum města měl vzniknout pouze s minimálním rozpočtem. Showroom současného českého designu spolu s místem pro workshopy a další doprovodné aktivity znázorňuje svým interiérem ideu originality a rozlišných uměleckých názorů jednotlivých designérů, „Ty Identity“.

Koncept návrhu pojetí prostoru vychází z interpretace identity jako takové. Pro projekt je vybrán čtverec, základní osově souměrný, identický tvar. Základní tvar je dále deformován a modifikován. Vznikají prostorové útvary, kvádry různých parametrů a vlastností. Originální ve svém tvarosloví, různé v materiálu, barvě a užití. Ve výstavním prostoru se objevuje 26 originálních hranolů, stejně tak, jako míst pro vystavující tvůrce. Používáme materiál, který se bude jednoduše aplikovat, a vytvoří nosnou linku interiéru. Síťovina tvoří hlavní motiv, krabice poslouží jako výplň. Tyto prvky jsou následně využity pro balení zakoupeného výrobku. Zákazník si odnáší „identitu“ v síťovce.

Architektonické řešení a konstrukční řešení dominantní strukturální stěna, která plynule přechází do stropní části, tvoří hlavní motiv interiéru, a stává se důležitým výstavním prostorem. Konstrukci strukturální stěny tvoří zavěšená síť. Rozmístění krabic zajišťuje plné zakrytí stěny a stropu bez stavebních úprav. Výstavní mobiliář je součástí strukturální stěny, nebo je volně rozmístěn v prostoru. materiálové řešení návrh kombinuje čistě bílé prvky s jemným odstínem březové překližky, kartonu a síťoviny. Světlé a teplé barvy navozují příjemnou atmosféru, která však neruší vystavení designových produktů. Detaily tvoří drobné kotvící doplňky, ocelová lanka.

Zahájení projektu: 3/2014
Dokončení realizace: 6/2015

Galerie:

Vizualizace:

Ing. arch. Jakub Heidler

Zkušenosti:
2008 - 2009 Mimolimit, Prague
2011 - 2011 Hybrid Architecture, Paris
2011 - 2010 CHAA, Prague
2009 - 2011 Heidler architects, Prague
2012 - 2013 LABOR 13
2014 -...

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého