Koupaliště Flošna u stadionu v Malšovicích

Ing. Arch. Jaroslav Ševčík spojil s profesí architekta celý svůj dosavadní život. Po roce 1993 založil architektonický ateliér Arch Z a do dnešních dnů si připsal na své konto řadu oceněných realizací.

Nejprestižnější z nich - Stavbu roku 2010 -  získal jeho projekt s názvem Koupaliště Flošna v Hradci Králové. Investorem akce bylo město Hradec Králové, generálním projektantem společnost Centroprojekt Group a.s. a realizaci zajišťovala společnost  PIIS s.r.o.

Koupaliště vzniklo u Všesportovního stadionu v Malšovicích. Ve vnitřní části se nachází oddychový keramický bazén, whirlpool, wellness se dvěma finskými saunami, parní kabinou a aroma kabinou.
Součástí venkovního areálu jsou nerezový vyhřívaný 50 m plavecký bazén, dále  rekreační bazén, dětský bazén, tobogány, ale také restauraci se třemi bowlingovými drahami. Areál je tak možné využívat nejen v letním a přechodném období, ale i v zimním období.

Koupaliště je v současné době hojně využíváno a od svého otevření se těší značné oblibě veřejnosti.

Investiční náklady akce si vyžádaly 350 mil. Kč

Ocenění :  Stavba roku 2010. 

Základní technické údaje:
Celková plocha bazénů: 1 977 m2
Celkový objem bazénů: 2 194 m3

Galerie:

Ing. arch. Jaroslav Ševčík

Ing. Arch. Jaroslav Ševčík spojil s profesí architekta celý svůj dosavadní život.

Postupně vystudoval gymnázium J.A. Komenského v Uh. Brodě, a následně Vysoké učení Technické Fakultu architektury v Brně. Ocenění odborné veřejnosti získala již...

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého