Při výměně radiátorů padá volba na Charleston Retrofit

Zehnder Charleston je nejen designovou klasikou, ale také variabilním řešením pro všechny architektonické situace. V provedení Retrofit lze radiátory díky shodné rozteči bočního připojení namontovat na stávající rozvody bez velkých stavebních úprav.

Jsou tak optimálním řešením zejména v případě rekonstrukcí rodinných domů a bytů, kde mohou jednoduše nahradit staré radiátory. To ovšem neznamená, že radiátory Charleston nenaleznou uplatnění v moderních novostavbách, naopak.

První trubkový radiátor
Společnost Zehnder si zaregistrovala patent na první ocelový trubkový radiátor již v roce 1930. Začal úspěšný příběh, který pokračuje dodnes. Možná díky vysoké kvalitě „Made in Germany“, možná vzhledem k nadčasovému designu, možná kvůli nesčetným individuálním řešením nebo možná díky všem těmto přednostem: Zehnder Charleston je a zůstává klasikou, lépe řečeno originálem mezi trubkovými článkovými radiátory.

Kromě estetických předností disponuje Charleston Retrofit také důležitými funkčními výhodami. Je perfektní volbou při náhradě nejen litinových, ale i jiných plechových či deskových těles, které dosloužily, nebo už nevyhovují současným potřebám.

Rychlá a pevná instalace
Tělesa Retrofit umožňují rychlou a jednoduchou instalaci – jsou dodávána kompletní jako jeden kus, v barvě a s připojením dle objednávky. Díky tomu, nižší hmotnosti (oproti litinovým tělesům) a rychloupínací sadě Zehnder EasyFix je montáž snadnější i bezpečnější. Zkracuje také čas potřebný na místě.

U nadměrných délek nebo rozměrů na přání je ale možná dodávka radiátoru na stavbu také ve více částech, které jsou pak na místě spojeny. Sestavování z jednotlivých článků skýtá velké možnosti pro přizpůsobení se stavebním potřebám v novostavbách i ve staré zástavbě.

Lepší tepelná regulace s velmi rychlým náběhem
Při experimentálním měření pomocí termokamery bylo zjištěno, že se povrch radiátorů Charleston zahřeje z 20°C na 65°C za pouhé 4 min. Oproti běžným litinovým tělesům má tedy podstatně rychlejší náběh na požadovanou teplotu. Rychlá reakce na změnu teplot je cenná zejména v rekonstruovaných budovách s moderní otopnou soustavou. Vnitřní prostory se rychle vyhřejí, ale zbytečně nepřetápí, když to není žádoucí.

Zvýhodněné podmínky radiátorů vysoké kvality
Konkurenceschopná cena činí momentálně z radiátoru Charleston Retrofit více než atraktivní volbu. Stávající zvýhodněné podmínky pro český a slovenský trh znamenají snížení cen za jeden článek na podobnou úroveň, jako je tomu u litinových radiátorů, a navíc výrazné přiblížení k cenové hladině radiátorů deskových.

Vysoce kvalitní výrobky Retrofit jsou svým vzhledem, designem, technologií výroby i použitými materiály zcela totožné jako ostatní ocelové trubkové radiátory Zehnder řady Charleston.

Proč při výběru upřednostnit Charleston oproti jiným radiátorům?
Jsou k dostání ve více než 700 barvách a mnoha povrchových úpravách ze vzorníku Zehnder. Velmi oblíbeným povrchem je speciální průhledný lak Technoline, který nechává vyniknout technologii výroby radiátorů. Jeho výsledná podoba demonstruje jedinečnost a originalitu odstínů oceli a broušených svárů.

Vyrábí se v široké škále rozměrů (až do výšky 3 m), tepelných výkonů a s mnoha typy připojení a upevnění. Těžko najdete jiný radiátor, který by byl tak variabilní – nabízí řešení pro každý interiér.

Zehnder Charleston má mnoho podob. Kombinací výkonného radiátoru s lavicí získáte jedno z nejútulnějších míst k sezení na světě. Díky velkému tepelnému výkonu docílíte příjemného tepla i ve velkých koupelnách. Architektuře prostoru se přizpůsobí radiátor do oblouku, rohový nebo volně stojící v prostoru, respektive před prosklennou plochou.

Speciální katalog Charleston Retrofit k dispozici
Vyžádejte si tištěný katalog Charleston Retrofit, nebo si jej prohlédněte v elektronické verzi.

Další možné varianty provedení a velikostí radiátorů Zehnder Charleston, rozličné způsoby připojení a upevňovacích sad jsou uvedeny v kompletním ceníku.

Vlastnostem radiátoru Zehnder Charleston jsme se věnovali při webináři – nenechte si ujít!

Galerie:

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého