Rekonstrukce interiéru firmy Legalité

Praha, Václavská 12
spolupráce: Ing.arch. Pavel Lejdar

Na základě omezeného rozpočtu na celou rekonstrukci byla hledána řešení, která by výrazně zkvalitnila vzhled kanceláří. Původní podhled byl natřen na černou barvu, čímž došlo k navození luxusnějšího vzhledu interiéru.

K lepšímu odhlučnění prostor a vytvoření příjemného pochozího povrchu byla podlaha potažena zátěžovým kobercem s vyšším chlupem, . Z příček oddělujících kanceláře byly odstraněny žaluzie a pro intimitu byly vytvořeny polepy s logem firmy.

Odstraněním příček jedné z kanceláří, umístěné ve středu dispozice, vzniklo místo pro recepci. Nově vzniklá příčka z vlnitého plechu, oddělující hlavní prostor od sociálního zařízení tvoří záda recepce. Její organický půdorys nevytváří striktní stísněnou chodbu, ale příjemný prostor respektující přirozený pohyb pracovníků. V kancelářích, s vysokými stropy, byly svěšeny zářivky do stejné výšky jako přisazené zářivky ve střední části se sníženým podhledem. Tím vznikla světelná hladina pokračující skrz průhledné příčky.

Reprezentativní funkce zasedací místnosti je zvýrazněna oddělením nové skleněné příčky bez polepu. Případnou intimitu zajišťují textilní závěsy. Celý prostor byl doplněn velkoformátovými obrazy malířky Adriany Šimotové. Stoly na míru s podýhovanou deskou a ocelovými nohami Master and Master tvoří unikátní pracovní místo každého zaměstnance.

Galerie:

Projekt:

Ing. arch. Alena Valová

Praxe:

KVARTÝR architekti 2018
Kvalitář s.r.o. Praha 2013 - 2016
Spolupráce s ateliérem Artikul Praha
Samostatná činnost
Spolupráce s projekční kanceláří Stemio a.s. Malenovice 2011 - 2013
Spolupráce s Ing. arch...

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého