DAM architekti

Architektonická kancelář DAM architekti působí na českém trhu více než 30 let. Těžiště její činnosti spočívá především v pražských realizacích.

Mezi nejznámější patří Palác Euro ve spodní části Václavského náměstí, budova Main Point Pankrác či administrativní komplex Port7 v Holešovicích. Významnou část portfolia zakázek tvoří vedle čistých novostaveb také rekonstrukce historických budov často provázených moderní dostavbou - např. hotel Carlo IV. nebo rezidenční domy, jako je Dům s tělocvičnou na Praze 1 (držitel ocenění Grand Prix České architektury). Jako jediná česká kancelář je držitelem ocenění nejlepší kancelářská budova světa v soutěži MIPIM Award za budovu Main Point Karlín. V čele kanceláře stojí pětice partnerů - architekti Richard Doležal, Petr Burian, Jiří Havrda, Jiří Hejda, Jan Holna.

Projekty DAM Architekti

Bytový dům v Holečkově oslovil mezinárod…

Novostavba netradičního eliptického tvaru v Holečkově ulici na pražském Smíchově budí pozornost. Rezidenční část, která nabízí nájemní bydlení vysokého standardu, je aktuálně z 85 % pronajata. Zaujala také  mezinárodní porotu...

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého