The Park - víceúčelový areál v Praze na Chodově

Partneři: Doc. Ing.arch. Jakub Cigler, AIA, Dipl. arch. Vincent Marani, AIA
Hlavní architekt projektu: Ing.arch. Boris Vološin
Hlavní inženýr projektu: Ing. Petr Kužela
Investor: AIG LINCOLN CZ
Generální dodavatel stavby: PORR Praha

Na první fázi výstavby, během které byla postavena administrativní budova s označením 02 s navazujícími zahradními úpravami, plynule navázala realizace i dalších dvou plánovaných fází, ve kterých postupně v letech 2003 až 2006 vznikly další objekty.

Ve fázi 2 byly postaveny administrativní budovy 01, 03 a 05, a ve fázi 3 další administrativní budovy 06 a 07. Spolu s dokončením série administrativních budov byly zrealizovány další umělé vodní prvky a jezírka, které spolu s komplexními zahradními úpravami spojují jednotlivé části areálu v celek. Postupující výstavbou dalších administrativních objektů došlo k zformování vnitro‐areálové komunikace, k uzavření prostoru nově vzniklého náměstí s podzemními garážemi označenými jako objekt 04 a ke vzniku celistvého urbánního prostoru. Centrální náměstí tvoří trávnatá plocha s vodním prvkem, golfovým hřištěm, kioskem s navazující dřevenou terasou krytou textilní střechou a je určeno především k relaxaci.

Objekty 07 a 05 byly proti původnímu projektu propojeny přemostěním na charakteristické subtilní podnoži. Rozšíření, které vyplynulo z požadavku klienta na zvětšení podlažní plochy prověřilo životaschopnost urbanistického konceptu. Areál byl v rámci výstavby rozšířen o řadu doplňkových služeb jako banka, fitness, kavárna, trafika, lékařská služba, školka a další, které přispěli k celkovému oživení areálu. Postupná realizace budov a zahrad naplnila urbanisticko‐architektonický záměr vytvořit humánní pracovní prostředí.

Galerie

Vizualizace

 

doc. Ing. arch. Jakub Cigler

Jakub Cigler je známý svými domácími i zahraničními projekty. Během svého pětadvacetiletého působení v oboru spolupracoval na různých projektech s řadou významných společností. Díky těmto zkušenostem a dlouholeté praxi je dnes...

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého