Kanceláře Trask solutions a.s.

Architekti ze Studia Perspektiv stojí za designem a realizací zbrusu nových kanceláří technologicko - konzultační společnosti Trask solutions, dlouholetého inovačního partnera velkých společností a institucí.

Na začátku vyprávění byl náročný klient s vizí a odvahou, a náročná budova na pražském Pankráci s minimem rovných stěn a pravých úhlů. Na konci je zážitek, který odolává popisu, smršť surových materiálů, milionářský punk.

Snídaně je základem dne. A zdravé komunity.

Bohatá firemní kultura Trasku promluvila do mnoha důležitých rozhodnutí v průběhu projektu. Nikde se ale síla tradice a společenství neozvala s takovou razancí, jako při diskuzích o uspořádání prostoru. Konferenční sál a komunitní obývák o ploše několika čtyřpokojových bytů dává najevo, že Trask si svých zaměstnanců náležitě váží.

Studio Perspektiv ve spolupráci s českými designery z Gravelli připravilo důstojné dějiště oblíbených firemních snídaní, šestimetrový bar z betonu a železa. Nezapomnělo se ani na návštěvy. Hned u vstupu příchozí čeká ochutnávka práce s prostorem a přehlídka materiálů. Překližka, trapézový plech a drátosklo na stěnách se dramaticky a živelně rozpínají. Impozantní recepční pult z prosvětleného betonu LiCrete, šitý na míru potřebám recepčních, nenechá nikoho chladným.

Složité problémy se lépe řeší na houpačce.

Zálivy pracovních stolů se poddávají organickému tvaru budovy, navzájem jsou odděleny tabulemi na nápady. Nikdo nepracuje v izolaci. Chodba je prázdný pojem, každý intuitivně cítí, kudy se vydat. Mezi pracovními hnízdy autoři vložili místa k odpočinku, studovnu s odbornou knihovnou, focus room pro soustředěnou práci. Chcete se trochu pohoupat a probrat při tom projekt? Můžete. Zacvičit si jako na základce? Koza, švédská bedna a ribstole jsou Vám k dispozici. Jdete do práce s dítětem? Dětský koutek je za rohem.

Klasické zdi jsou minulostí. Většina zasedacích místnosti je ze dvou stran ohraničena vysokými, na míru vyráběnými skříněmi a uzavřena tabulkami drátoskla v černé mříži. Skříňové stěny dělí prostor, schovávají sloupy, slouží jako sklady - přímo tam, kde jsou zrovna potřeba. Spolupráce se ale neděje jenom za dveřmi zasedaček. Zásadní rozhodnutí se často rodí na nepravděpodobných místech. Proto nechybí vysoký stůl v březovém hájku, game room a plně vybavená tělocvična.

Nepište na sádrokarton!

Interier Trasku je výsledkem vzácné symbiozy designu, odvahy a posedlosti detailem. Vše je přiznané, nic není lež. Prostoru vévodí surové a ryzí materiály - březová překližka, velkoformátový plech, beton, sklo. Výzvou pro autory bylo uhlídat kvalitu dělicích konstrukcí z přiznaného sádrokartonu. Bylo komplikované dělníkům vysvětlit, že na povrch příčky nemůžou kreslit a psát. Stěny zdobí práce nadějných českých malířů a grafiků. Grafické řešení je dotažené do posledního piktogramu. I na zdánlivých maličkostech, jako je výběr květin, je patrné úsilí a péče. Základním kamenem udržitelnosti je totiž kvalita.

Studio Perspektiv tvoří tým architektů a designérů odhodlaných změnit svět kanceláří. Našim cílem je přetvářet nudnou šeď nekvalitního pracovního prostředí v inspirativní místa podporující interakce a spolupráci týmů a jejich členů. Věříme, že kanceláře nejsou jen místem, kam si lidé chodí sednout v devět hodin ráno a v pět hodin odpoledne je opustí. Vnímáme je jako prostředí, kde se rodí a rostou silné komunity, kde lidé napříč firemní strukturou efektivně spolupracují a mají pro to kvalitní zázemí a každý má dostatečné podmínky pro soutředěnou práci, kdykoli to potřebuje. Pod taktovkou našeho studia od roku 2015 vzniklo již více než 30 000 m2 kancelářských prostor.

Produkty

Užité materiály a produkty, minimálně 5. Může být uveden také design dělaný na míru.

 • dřevocementové desky Viroc
 • betonová recepce a barový pult Gravelli
 • sklenený příčky Verti / www.verti.cz
 • nábytek na míru Brick / www.brickpraha.cz
 • dělicí příčky ze surového sádrokartonu
 • svítidla Wästberg
 • svítidla Zero
 • nábytek Vitra
 • nábytek &Tradition
 • grafický návrh Ondrej Jelínek
 • sochy Jakuba Flejšara
 • obrazy Beata Alexová
 • designové koberce Lenky Vackové
 • koberce Modulyss & Toucan

Základní popis     Realizace interieru kanceláří IT společnosti Trask Solutions a.s.
Architekt              Studio Perspektiv s.r.o.
Email, web          www.perspektiv.cz, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Adresa                 Belgická 32, 120 00 Praha 2
Klient                   Trask solutions a.s., kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Projekt                 2017-2018
Realizace            2018
Rozloha               2 800 m2
Náklady               několik desítek milionů korun
Fotografie            BoysPlayNice, http://www.boysplaynice.com/
Autoři                   Ing. arch. Martin Stára
                            Ing. arch. Ján Antal
Spoluautoři          Ing. arch. Vojtěch Hasalík

Galerie:

Studio Perspektiv

Jsme Studio Perspektiv, tým mladých architektů, kteří se rozhodli změnit svět kanceláří. Nudnou šeď přetváříme na inspirativní prostředí s kvalitním designem. Pomáháme zajímavým značkám vytvářet a rozvíjet novou kulturu práce...

Copyright ArchTV 2023 & HARO Czech - web pro každého