A&G byt Vinohrady

Návrh 2 malých koupelen a kuchyně v mezonetovém bytě na Pražských Vinohradech svěřil mladý pár architektce Dagmar Štěpánové. Vzhledem k tomu, že majitelé bytu žili několik let v Londýně, jejich požadavky na řešenou část interiéru byly jakýmsi odrazem jejich pocitů z prostředí Londýna.

Všechny 3 navrhované celky vzájemně propojují použité materiály, především mosaz. Ta se v každé místnosti propisuje v různých detailech. Každá z navrhovaných částí má svůj specifický charakter. Kuchyně nejvíce odkazuje ve stylizované formě na prostředí Londýna. Bílá koupelna se nese v duchu minimalismu, zatímco šedozelená miniaturní koupelna stojí svým výrazem nejblíž k industriálnímu stylu. Zde klasické drátosklo našlo uplatnění v podobě atypově řešené sprchové zástěny a obyčejné keramické umyvadlo architektka postavila na konstrukci ze svařených jekl profilů. Díky tomu, že část stěny za umyvadlem je obložena zrcadlem na celou výšku místnosti, tak koupelna o rozměrech 1,5x1,6m získala pocitově 2x tak větší dimenzi. Mosazné prvky se v této koupelně promítly do sprchové vintage baterie a do umyvadlového sifonu.

V minimalisticky řešené bilé koupelně je na skříňce z masivu posazené mosazné umyvadlo, nad kterým je kruhové zrcadlo zaseknuté do dřevěné police ze staré fošny. Jedno křídlo dvířek od skříňky zadala architektka výtvarníkovi Alešovi Poláčkovi, který dvířka ručně pomaloval. Umyvadlo i zrcadlo svým tvarem reagují na zvolený typ obkladu.

Ani kuchyňský kout není příliš velký, ovšem využitý je každý cm2. Ať už jsou to rohové skříňky s carouselem, nebo úzká kapsa za sloupem, která slouží k sušení utěrek. Všechny pohledové části kuchyňské linky jsou vyrobeny z překližky. Povrch je černě nebo šedě olejovaný s vyfrézovanými polodrážkami.  Pracovní deska z černého kompaktu reflektuje na svém povrchu  keramický obklad v odstínu patinované mosazi. Dalšími mosaznými prvky jsou polozápustná madla nebo dřez na nádobí. Závěsná svítidla nad poloostrůvkem jsou z dílny Normann Copenhagen. Celou kuchyňskou linku vyrobila truhlářská dílna Dyzyk dle autorského návrhu architektky.

Minimalistická koupelna (bílá) – podlahová plocha celkem 4,3m2
Industriální koupelna (šedozelená) – podlahová plocha celkem 2,4m2
Kuchyně – podlahová plocha celkem 7,7m2

Autoři projektu:
Ing. arch. Dagmar Štěpánová
www.formafatal.cz 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
00420 608 421 721

Galerie:

Výkres:

Ing. Arch. Dagmar Štěpánová

Architektonické studio Formafatal je tým kamarádů - architektů, designérů a scénografů.
Toto kreativní studio se zabývá architekturou, návrhy interiérů, výstavními instalacemi a produktovým designem. 

Studio Formafatal založila architektka Dagmar Štěpánová...

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého