Loft Hřebenky

Industriálně laděný byt se nachází v novostavbě developerského projektu. S komplikovanou dispozicí se architektka vypořádala díky atypovému řešení většiny interiérových prvků. Celkem pro byt navrhla 44 atypů, které doplnila o pár ikonických designových kousků převážně z 50. let minulého století.
Rezidenční byt se rozkládá na ploše 85 m2 a k němu ještě náleží 50-ti metrová terasa s překrásným výhledem. Výtahem se můžete svést přímo do bytu.

Architektka se k zakázce dostala relativně včas, a tak se jí podařilo zrušit dodávku všech standardů pro vybavení bytu, které prodejce nabízel. Z hlediska celého konceptu interiéru byly všechny standardy nežádoucí.

“Je pro mě tolik nepochopitelné, proč u nás stále většina novostaveb bytových domů doslova srší nevkusem”.

Nevyhnuli jsme se drobným stavebním úpravám (rozvody elektroinstalací, úpravy velikosti stavebních otvorů, rozvody vody a odpadů, drobné přizdívky atd.). Prvním krokem bylo odstranění sádrových omítek na stropech obytných místností a na stěnách v kuchyni. Odkryté betonové prefa dílce dávají celkové atmosféře bytu na jakési surovosti a podtrhují industriální charakter návrhu. Na podlahách jsou v celém prostoru industriální cementové stěrky. Prosklené dveře v ocelových rámech jsou vyrobeny na zakázku dle autorského návrhu architektky a plné dveře se skrytou zárubní na sebe naopak nemají strhávat pozornost, na stěnách se téměř ztrácí. Celý interiér architektka dotahovala do sebemenších doplňků a dekorací od návrhu polštářů až po výběr zeleně, povlečení nebo ručníků.

Majitel bytu architektce zcela důvěřoval a pro navrhování interiéru dostala téměř absolutní svobodu. Jediným omezením byl rozpočet.
“Nevím proč, ale nejlépe se mi navrhují interiéry pro muže,ať už byty nebo kanceláře.“

Realizace: únor 2016
Projekt: 2015
Plocha: 85 m2

Galerie:

Ing. Arch. Dagmar Štěpánová

Architektonické studio Formafatal je tým kamarádů - architektů, designérů a scénografů.
Toto kreativní studio se zabývá architekturou, návrhy interiérů, výstavními instalacemi a produktovým designem. 

Studio Formafatal založila architektka Dagmar Štěpánová...

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého