Ing. Markéta Musilová

Jako architektka a designérka jsem autorkou řady soukromých i veřejných prostorů, zároveň se také aktivně věnuji tai chi – tradičnímu čínskému bojovému umění – proslulému svými zdravotními a harmonizačními účinky. Principy jako jednoduchost, přesnost a celkový soulad všech prvků jsou důležité jak při navrhování interiérů, tak při cvičení tai chi. Dobře navržený dům, byt nebo třeba jen jedna místnost, může fungovat stejně dobře jako krásně zacvičená sestava – obojí člověka uvolňuje, posiluje a zároveň rozvíjí. Při navrhování se řídím heslem, že v jednoduchosti je krása a při práci si často připomínám také slavný výrok Adolfa Loose, že ornament je zločin. Inspirují mne například práce Evy Jiřičné, Jeana Nouvela, Franka Gehryho nebo I. M. Peie, tedy architektů, kteří vyznávají čisté linie, eleganci a otevřenost prostoru.

Specializuji se zejména na rodinné bydlení. Kromě mnoha soukromých bytů a rodinných domů jsem ale zrealizovala například i nový interiér restaurace Bruska v Dejvicích nebo luxusní soukromou rezidenci na Praze 1. Ráda kombinuji staré a nové věci, vznikají tak nejúčelnější a taky nejkrásnější kombinace. Při navrhování mne nejvíc baví to, jak dokáže dobře provedená myšlenka i zdánlivě fádní nebo komplikovaný prostor oživit a vdechnout mu atmosféru.

Architekt funguje jako ten, kdo vymýšlí, navrhuje a kreslí, ale často i jako tlumočník a mediátor mezi párem, který se díky němu dokáže dohodnout na oboustranně přijatelném řešení. Najatý profesionál šetří lidem nervy i v tom, že za ně na prováděné práce dohlédne a ohlídá, aby dům či byt měl jednotný koncept. Tohle vše platí, ať jde o zakázku v řádech desítek milionů korun nebo o drobnou realizaci či konzultaci, které jsou pro zákazníka přínosem v podobě profesionální rady a náhledu zvenčí.

www.m2architekt.cz

Projekty Markéty Musilové

Kanceláře na Vinohradech

Dvoupatrové kanceláře na Vinohradech mají čtyři velké kancelářské prostory tvořené jednoduchými bílými pracovními stoly. Jejich dominanty tvoří policové systémy v barevné kombinaci dubové dřevo a antracitová barva. Podlaha je kryta tmavě...

Lannova - byt s výhledem na Letnou

Krásný byt s výhledem na Letnou byl navržen kompletně od podlah a všech povrchů až po poslední dekoraci.

Ve vstupní hale se nachází dělící kamenná stěna, která opticky odděluje...

© 2018 ArchTV