Dětský pokoj

Dětský pokoj dvou dívek byl řešen kompletně na míru na základě požadavků na úložný prostor, prostor pro hraní a učení. Pro realizaci bylo využito osvědčené truhlářské práce.

Vzhledem ke skromným rozměrům pokoje bylo od počátku jasné, že bude zapotřebí použít palandu. Ta zabírá celou kratší stěnu pokoje tak, že je umístěna de facto ode zdi ke zdi a plynule na ní navazuje knihovna. Stůl byl situován standardně pod okno, jehož šířku přesně kopíruje. Poslední volnou stěnu zabírá šatní skříň, opět vyrobená truhláři atypově na míru a podle potřeb dopívajících dívek.

Vzhledem k tomu, že se obě děvčata narodila v Itálii a velkou část svého života prožila v Římě, má výzdoba pokojíčku tento leitmotiv. S výmalbou byla oslovena ilustrátorka Nikola Logosová, která na zdech pokoje osobitě ztvárnila známé římské památky, ale i místa, kam děvčata nejčastěji chodila a parafrázovala konkrétní rodinné fotografie. Římskými a italskými motivy je pojednáno i povlečení obou postelí.

Místo: Praha 5 – Slivenec
rok: 2017
plocha: 12 m2
investor: soukromá osoba
typ akce: návrh interiéru dětského pokoje

Galerie:

Barbora Léblová

Vystudovala dějiny umění na filozofické fakultě Ostravské Univerzity, strávila 2 roky studiem religionistiky a filozofie na filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.  Na Design Univeristy v Římě absolvovala Interiérový design.
Pracovala v...

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého