Duplex apartment Ovenecká

Původní prvorepublikový hotel v jedné z nejkrásnějších lokalit pražské Letné prošel citlivou rekonstrukcí na bytový dům a nabízí bydlení nejvyššího standardu. Náš klient zde pořizoval byt v době probíhající rekonstrukce domu, díky čemuž bylo možné zapracovat do projektu změny, které lépe odpovídaly jeho specifickým požadavkům a nárokům.

Změny spočívaly především v úpravě koupelen. Master koupelna nemá okno, proto do ní bylo přivedeno světlo nově vybudovaným světlíkem. V junior koupelně zase působilo rušivě umístění pračky a sušičky. Praktičtější řešení vzniklo vytvořením samostatné prádelny.

Další zásadní změnou bylo přesunutí kuchyně na opačnou stranu obývacího prostoru, kde rohová dispozice lépe odpovídá kuchyňskému provozu a využití.

Při výběru materiálů byl kladen důraz na kvalitu a odpovídající reprezentativnost. Hlavní koupelna je celá řešená v kameni specifického zpracování renomovaného italského výrobce. V junior koupelně je použita skleněná mozaika a velkoformátová dlažba. Baterie jsou zásadně podomítkové.

Návrh kuchyně odpovídá posledním poznatkům a trendům v gastronomii a to jak výběrem spotřebičů, tak použitými materiály a technologiemi.

Schodiště bylo řešeno tak, aby byl prostor pod ním zužitkován vestavěním atypických skříní.

Projekt osvětlení kombinuje nenápadná bezrámečková vestavná svítidla s výrazným designovým osvětlením.

Typový nábytek je z větší části italské provenience. Atypy zajistili místní truhláři.

místo: Praha 7 - Bubeneč
rok: 2015
plocha: 134 m2
investor: soukromá osoba
typ akce:  návrh interiéru

Galerie:

Barbora Léblová

Vystudovala dějiny umění na filozofické fakultě Ostravské Univerzity, strávila 2 roky studiem religionistiky a filozofie na filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.  Na Design Univeristy v Římě absolvovala Interiérový design.
Pracovala v...

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého