Wine bar Reisten

Nový wine bar se nachází v prostoru bývalého zázemí vinařství. Vyřezáváme rozměrné protilehlé otvory, abychom otevřeli výhledy. Přidáváme celoprosklený rozměrný arkýř, kam je možné se usadit se skleničkou v ruce. Očišťujeme všechny povrchy a necháváme jim jejich surovost. Subtilní mobiliář je kompletně navržený na míru a vetknutý do konstrukcí.

Nejlepším místem k vysedávání je ale rozlehlá dubová terasa, stíněná plachtovím. Terasa se otevírá do blízkého vinohradu a poskytuje výhled na západ slunce nad Děvínem.

Budova
Budova vinařství byla navržena v roce 2010 architektonickým studiem Burian-Křivinka. Vinařství se však realizovalo jen ve fragmentu a výsledek se bohužel výrazně rozchází s projektem. Nový majitel chtěl budovu vinařství kultivovat a otevřít veřejnosti. Prvním krokem k revitalizaci je realizace nového wine baru v prostoru bývalého skladu.

Otvory
Prostor bylo třeba prosvětlit a propojit s exteriérem. Vyřezáváme rozměrné protilehlé otvory. Dům je tak možné prohlédnout už od příchodu. Z prostoru wine baru má člověk kontakt s oběma druhy výhledů – jak s blízkým do vinohradu, tak s dalekým směrem k nádrži Nové Mlýny. Do terasy se prostor otevírá kyvnými dveřmi, na druhou stranu je orientovaný rozměrný celoprosklený arkýř, kam je možné se usadit se skleničkou v ruce.


Povrchy
Všechny povrchy v interiéru jsou zbavené nátěrů a očištěné na holý beton. Příliš poškozená místa jsou doplněná cementovými stěrkami. Podlaha má polyuretanový povrch v odstínu červeného vína s divokou texturou. Je možné se soustředit na degustaci a netřeba si dělat obavy, když něco ukápne.

Mobiliář
Veškerý mobiliář je zhotovený na míru z oceli a dubového dřeva různého moření. Nad barem je zavěšený gigantický lustr tvaru elipsy, která je součástí vizuální identity vinařství.
Hosté se mohou usadit na rozměrné lavici, jež do sebe integruje na míru dělané lampy. Jejich širmy tvarem volně odkazují na demižon. Lavice má za zády panel, který zlepšuje akustickou pohodu interiéru. Na protilehlé zdi je věšák na vína. Subtilní konstrukce sestává z ocelových tyček omotaných koženými pásky.
Oddělenému salonku dominuje rozměrný stůl a kruhový dřevěný podhled, který skrývá akustické panely a integruje do sebe osvětlení. Na zdech jsou prezentovány vzorky půdy z konkrétních vinohradů vinařství Reisten.

Terasa
Nejlepším místem k vysedávání je rozlehlá dubová terasa, stíněná plachtovím. Terasa se otevírá do blízkého vinohradu a poskytuje výhled na západ slunce nad Děvínem.

Materiály
- terasa z dubových prken
- masivní dubový HS portál a dveře
- cementová stěrka
- broušený beton
- PU podlaha
- pohledový monolitický betonový strop
- ocel

Značky
- židle venkovní — Todus\www.todus.cz
- skleněný arkýř — Obsidian\www.obsidian.glass
- sluneční plachty — SunFurl\www.sunfurl.eu
- venkovní osvětlení — iGuzzini\www.iguzzini.com
- sanita — Laufen\www.laufen.cz

Studio

ORA (originální regionální architektura)

Autor

Jan Veisser
Jan Hora
Barbora Hora

Kontaktní e-mail

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Web

www.o-r-a.cz

Sociální média

www.instagram.com/originalregionalarchitecture
www.facebook.com/originalniregionalniarchitektura

Adresa studia

Rooseveltova 836/6, 669 02 Znojmo, Česká republika

Projekční tým

Karolína Cebová
Lukáš Lečko

   

Umístění projektu

Zahradní 288, 692 01 Pavlov

Země projektu

Česká republika

   

Rok projektu

2019 - 2020

Rok dokončení

2021

Užitná plocha

115 m² wine bar
301 m² terasa

   

Klient

Reisten

E-mail klienta

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Web klienta

www.reisten.cz

   

Fotografie

BoysPlayNice, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.boysplaynice.com

Spolupráce

Grafický design: Side2, www.side2.cz
Statika: Statika 3, www.statika3.cz
Generální dodavatel: Metroline, www.metroline.cz
Dodavatel interiéru: U1 Interiors, www.u1.cz
Dodavatel interiérových světel: U1 Lighting, www.u1.cz
Dodavatel dubové terasy a dveří: PK Timber
Dodavatel cementových stěrek: Rebus, www.schody-rebus.cz

 

 

Galerie:

ORA ateliér

Jsme mladý architektonický ateliér se sídlem ve Znojmě. Zajímá nás prostor, který obýváme. Hlavním tématem je pro nás maloměsto a jeho kontext. 

Ing. arch. JAN VEISSER

Vzdělání:
2012-13 (Ing. arch.) FUA TUL studio Antonín...

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého