Americký burger bar Chicago

Hlavním úkolem bylo navrhnout interiér typického amerického burger baru. Klient pochází z Chicaga, ale před několika lety se přestěhoval do Liberce. Prostor se nachází v krásné Art Deco budově z 19. století a byl původně používán jako předváděcí místnost nedaleké továrny na klavíry. Základním motivem projektu bylo navržení soudobého interiéru při zachování a podpoření původních kvalit a kouzla objektu.

Rozhodli jsme se zachovat všechny omítky dekorací i detaily oken a sjednotit je do jedné barvy. Jako kontrast k tomu stojí hrubý bar opláštěný zrezavělým vlnitým plechem. Zadní stěna za barem je pak obložená čedičovým obkladem a výraznými barevnými roletami. Podlaha je z leštěného betonu. Tato volba materiálů nenásilně podporuje průmyslovou atmosféru amerického Chicaga.

Vysoký strop restaurace nenapomáhal akustice prostoru, a tak jsme se rozhodli výšku interiéru narušit velkými laminátovými lampami. Stejný materiál se nachází i v zádveří, kterému dává laminát specifickou atmosféru.

Po třech měsících od zahájení provozu restaurace můžeme říci, že jsme vytvořili vřelé a přátelské místo. Důkazem budiž také fakt, že Chicago je neustále plné lidí, kteří se těší z genia loci lahodných amerických hamburgerů.

Galerie:

Projekt:

Mjölk architekti

Jan Mach - *1981, Mělník, Fakulta umění a architektury, Technická univerzita v Liberci

Jan Vondrák - *1981, Příbram, Fakulta umění a architektury, Technická univerzita v Liberci

Lukáš Holub - *1977, Humpolec, Fakulta...

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého