Studie rekonstrukce mateřské školy Bolevecká, projekt interiéru

Objekt, postavený začátkem devadesátých let, původně sloužil jako domov pro osoby se zdravotním postižením. V roce 2012 byly zahájeny projektové práce na jeho přestavbě na mateřskou školu.

Architektura přestavěné budovy zachovává střídmost panelových staveb. Fasáda je navržena ve světlé barvě. Dispozice má jednu centrální chodbu, která je komunikační páteří celého objektu. K ní přiléhají jednotlivé třídy i zázemí. Třídy jsou orientovány do zahrady, na jižní stranu, zázemí na severní. Mateřská škola má tři vstupy, situované v křídlech a v centrální části objektu. Školka má celkem pět tříd, každá ze tříd má k dispozici šatnu, umývárny a WC, kuchyňku, sklad lůžkovin a zázemí poersonálu. V přízemí školky je situována kuchyně s kompletním gastroprovozem a jídelna.

Celkový koncept interiéru je řešen ve světlých barvách, které dají vyniknout výrazným barvám vestavného nábytku. Každá třída a její příslušenství má svou zvolenou barvu. 

Galerie:

Ing. arch. Helena Hexnerová, Ph.D.

Ing. arch. Helena Hexnerová, Ph.D., autorizovaný architekt, praktik i teoretik, vysokoškolský pedagog. Vystudovala Fakultu architektury ČVUT, doktorské studium absolvovala na Fakultě stavební ČVUT se zaměřením na vztah mezi kvalitou veřejných...

Copyright ArchTV 2024 & HARO Czech - web pro každého