Nové stropní sálavé panely Zehnder ZFP

Zehnder, největší evropský výrobce designových radiátorů a řízeného větrání s rekuperací tepla, uvádí na český a slovenský trh nové teplovodní stropní sálavé panely Zehnder ZFP. Jejich modulární konstrukce umožňuje splňovat požadavky všech zákazníků a vždy nalézt vhodné řešení pro každou halu. Je možné s nimi vytápět a chladit průmyslové objekty, sportovní haly i prodejní a výstavní prostory s výškou od cca 2 do 50 m. A to jak komfortně, tak i efektivně. Mohou přinést až 40 % úsporu energie a nákladů oproti jiným systémům. Navíc jsou mimořádně lehké a nabízí vytříbený design. Zehnder ZFP zabezpečí příjemné vnitřní klima po celý rok.

ZFP = Zehnder Flexibilní Panely.

Desetiletí zkušeností v oblasti vytápění a chlazení, stejně jako další vývoj prověřených vlastností, vyústily ve vytvoření této nové generace stropních sálavých panelů. Modulární design Zehnder ZFP nabízí snadnou vzájemnou kombinovatelnost jednotlivých prvků a tím neporazitelnou flexibilitu. Samonosný panel je vyroben z ocelového plechu se speciálním svěrným profilováním Zehnder, do kterého jsou vlisované ocelové trubky Ø 15 mm, shora vložená izolace a pomocí závěsných sad připevněny ke stropu, na nosníky nebo na střechu. Základní moduly panelů se spojují a doplňují dle konkrétních požadavků zákazníka. Lze volit jejich délku a šířku, typ izolace, způsob spojení koncových kusů, kryty spojů stejně jako vestavět zapuštěná LED svítidla Zehnder nebo objednat výřezy pro splinklery, reproduktory a jiné prvky.  Přesvědčte se na videu zde.

Maximální odolnost proti korozi. Nízká hmotnost a náklady na montáž.

Všechny komponenty panelů Zehnder ZFP jsou kompletně pozinkované a díky tomu mimořádně odolné proti korozi. Malý průměr trubek a speciální profilování plechu zvyšují výkon stropních panelů u nízkoteplotních systémů vytápěných tepelnými čerpadly a přispívají k jejich nízké hmotnosti. Ta nejenom snižuje zatížení střechy, ale rovněž usnadňuje jejich instalaci. Každý projekt se vyrábí na přání zákazníka podle zakázky a dodává se na stavbu v takovém sledu, jak se budou instalovat.

Osm důvodů proč volit stropní sálavé panely Zehnder ZFP:

  • Individuální řešení na míru – flexibilní modulární systém nabízí vhodné řešení pro vytápění a chlazení každého prostoru.
  • Maximální odolnost proti korozi – důsledné kompletní pozinkování všech částí panelů garantuje dlouhou životnost – ekonomická investice do budoucna.
  • Příjemné vnitřní klima po celý rok – komfortní teplo v zimě, v létě chlazení bez průvanu na příjemné teploty.
  • Nízké náklady na montáž – vysoká stabilita panelů umožňuje jen málo závěsných bodů – tím se výrazně zkracuje doba instalace. Maximální vzdálenost závěsných os je 3 m, každá osa má dva upevňovací body.
  • Rozmanité možnosti použití – nízká provozní hmotnost panelů Zehnder ZFP (vč. vody a izolace) pouhých cca 14 kg/m² dovoluje jejich použití i při malém zatížení střechy.
  • Elegantní design – díky průměru trubek pouhých 15 mm má Zehnder ZFP harmonický design, který lze začlenit do každé architektury. K jedinečnému estetickému dojmu přispívají zvýšené neviditelné koncové kusy a krycí plechy spojů panelů stejně jako více než 700 barevných odstínů.
  • Efektivní vytápění & chlazení – pomocí panelů Zehnder ZFP je možné dosáhnout podíl sálání více než 80 %. Dodávaná energie se účinně přenáší. Tepelný výkon 673 W/m2 při Δ t = 55 K. Chladící výkon 97 W/m2 při Δ t = 8,5 K.
  • Perspektivní technika – teplovodní panely Zehnder ZFP lze provozovat při nejrůznějších teplotách topného systému. Bez problémů mohou být použity v nízkoteplotních soustavách s tepelnými čerpadly.

Nové stropní sálavé panely Zehnder ZFP jsou již k dodání. Neváhejte firmu Zehnder kontaktovat a vyžádat si návrh panelů s cenovou nabídkou pro vámi realizovaný objekt: M: 733 73 70 70, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Více informací získáte na webové stránce www.zehnder.cz/stropni-panely-zfp

Galerie:

Doporučené články

Jak zachránit památky výstavbou nových o…

Téma záchrany památek často vyvolává kontroverzní reakce ...

Pařížský skvost - Černá perla

Černá perla. Přesně tak se říká administrativní budově v ...

Vila s fontánou

Vila s fontánou je zrekonstruovaný prvorepublikový víkend...

Nové stropní sálavé panely Zehnder ZFP

Zehnder, největší evropský výrobce designových radiátorů ...

Návštěvnické centrum rezervace plameňáků…

Hlavní myšlenkou je spojení stavby návštěvnického centra ...

Nejčtenější

Kostel sv.Václava - Sazovice

Kostel sv. Václava v Sazovicích...

Rekonstrukce vinného sklepu v Konicích

Urbanistický koncept
Jedná se o...

Aviatica - nová moderní čtvrt na území b…

Generální projektant: Jakub Cigler Architekti...

Město Olomouc je bohatší o multifunkční …

Ten, kdo v současné době...

Budova LINE - ocenění Nejlepší architekt…

Cenu Za nejlepší architektonický projekt...

© 2018 ArchTV